Zvuk

Na začiatku si treba uvedomiť, že zvuk auta tvorí motor, nie výfuk. A každý motor má svoj špecifický zvuk, ktorý je tvorený samotnou konštrukciou motora.

 

 1. Chcem mať zvuk ako...
  • Zvuk štvorvalcového motora z Hondy Integra bude iný, ako zvuk štvorvalcového motora z Renaultu Clio RS. Tak isto zvuk šesťvalcového BMW M3 bude iný ako zvuk šesťvalcového Nissanu 370Z. Rozdiel zvukov má na svedomí práve odlišná konštrukcia samotných motorov a tá sa nikdy nedá modifikovať  výfukom. Výfuk zvuk netvorí, on ho iba tlmí.
 2. Čo sa dá so zvukom spraviť?
  • Vo všeobecnosti jediným parametrom ktorý vieme na zvuku efektívne meniť je jeho intenzita, alebo ak chcete hlučnosť. Tá sa dá dobre ovplyvňovať počtom a konštrukciou tlmičov.
 3. Chcem aby bolo auto v nízkych otáčkach tiché a vo vysokých otáčkach (keď pridám plný plyn) hlučné
  • Klasickou konštrukciou výfukového systému sa dá ovplyvňovať zvuk iba v celom spektre otáčok. Čiže buď bude zvuk v celom spektre otáčok tichý, alebo hlasný. Progresivita zvuku sa dá dosiahnuť iba použitím výfukových klapiek.
 4. Viete mi povedať aký zvuk bude mať moje auto s Vašim výfukom?
  • Ak sa jedná o systém z ponuky hotových KITov, vieme Vám priblížiť, aký zvuk môžete od nášho produktu očakávať. Ak sa však jedná o individuálnu výrobu, špeciálne také auto, na ktoré sme ešte výfukový systém nerobili, vieme výsledný zvuk predpokladať, ale nevieme ho na 100% zaručiť. 

Späť